irre ne demek? irre nedir? irre anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   irre

   Türkçe

   {irı} deli, çılgın; şaşkın.

  • Türkçe

   çılgın, deli, manyak, kaçık

  • Türkçe

   l. yolunu sasirmi? 2. fig. dalälete düsmü§ 3. (verwirrt) tesevvüse u^ramis; saskin 4. med. ~ilgin, deli, divane, mecnun, bunak, ka<;IK, matuh, manyak; ~ werden I. zihni kansmak; sasirmak 2. med. qldirmak 3. (an) bsden. b-den süphelenmek; güveni sarsilmak 2 mlf s. irre (4). 2/1. s. irre (4). 2. dalälet. sapm^; in die Irre führen (gehen) s. irreführen; (irregehen)>

  • Türkçe

   (irı)
   deli, çılgın; şaşkın

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.