ilkçağ ne demek? ilkçağ nedir? ilkçağ anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   ilkçağ

   Türkçe

   Tarih Terimleri Sözlüğü


   Tarihçe bilinen en eski zamanlardan, genellikle Batı Roma İmparatorluğunun çöküşüne (476) değin geçen zaman kesimi.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   ilkçağ

   İngilizce

   antiquity, ancient times (the period following the end of prehistoric times and preceding the beginning of the Middle Ages).

  • İngilizce

   antiquity

Türkçe  Türkçe » Almanca Almanca
  • Türkçe

   ilkçağ

   Almanca

   s Altertum.

  • Almanca

   Altertum

Türkçe  Türkçe » Fransızca Fransızca
  • Türkçe

   ilkçağ

   Fransızca

   antiquité [la]

Türkçe  Türkçe » Arnavutça Arnavutça
  • Türkçe

   ilkçağ

   Arnavutça

   antikitet

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.