işek ne demek? işek nedir? işek anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   işek

   Türkçe

   Tarama Sözlüğü


   Eşek.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   1. Bir yaşında koyun. 2. Yeni kuzulayacak koyun.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Kurt, çakal vb. hayvanların barındığı ıssız ve açıklık yerlerdeki küçük tepecik.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Sidik.

Kazakça  Kazakça » Türkçe Türkçe
  • Kazakça

   işek

   Türkçe

   bağırsak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.