iğtinam ne demek? iğtinam nedir? iğtinam anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   İğtinam

   Türkçe

   Hukuk Terimleri


   Düşmandan alınan mallar; ganimet.

  • Türkçe

   iğtinam

   Türkçe

   isim, eskimiş Arapça igtinam
        Ganimet yoluyla alma, yağma.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. (iğtina:mı) esk. Ganimet yoluyla alma, yağma.

  • Türkçe

   Osmanlıca


   yağmalama.

  • Türkçe

   İgtinam

   Türkçe

   Osmanlıca


   Yağma etmek. Fırsatı ganimet bilmek.

  • Türkçe

   igtinam

   Türkçe

   Osmanlıca


   Yağma etmek. Fırsatı ganimet bilmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.