holen ne demek? holen nedir? holen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   holen

   Türkçe

   {'ho:lın} alıp gitmek; (doktor) çağırmak.

  • Türkçe

   bulup getirmek, alıp getirmek, gidip getirmek; (soluk) almak; (doktor, vb.) çağırmak

  • Türkçe

   l. arayip bulup getirmek; gelip almak 2. (besorgen) tedarik etm. 3. (gehen nach) aramaya gitmek 4. (Polizei) cagirmak 5. (Atem) a) nefes almak b) (pausieren) dinlen-mek, istirahat etm.; sich et. ^ (sich et. zuziehen) l. bir hastaliga tutulmak 2. (Schnupfen usw.) nezie olm. 3. (Erkältung) soguk almak; sich bei j-m Rat ^ b-ne akil damsmak; Hols der Teufel (Henker, Kuckuck)! Allah beläsim versin! Hol ihn der Teufeil Allah canini aisin! Hol dich doch der oder jener! (halb scherzhaft) Allah cezani vermesin! wissen, wo es et. zu ^ gibt bal alacak cicegi bilmek; ^ lassen l. gönderip aldirmak 2. (P.) cagirmak, celp etmek, davet etm.

  • Türkçe

   (v.) ('ho:lın)
   alıp gitmek; (doktor) çağırmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.