hoch ne demek? hoch nedir? hoch anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   hoch

   Türkçe

   yüksek

  • Türkçe

   {ho:h} yüksek; ulu; tiz.

  • Türkçe

   yüksek; (ses) ince, tiz; yüce, ulvi

  • Türkçe

   l. yüksek 2. (hochgewachsen) uzun boyiu 3. fig. äli, ulu. yüce, ulvt 4. (Ton) ince. tiz 5. (Zahl) kabank 6. (Aus-ruf)yasa(-sin,-yiniz)! cok (od. bin) yasa! sa!aferin! bravo I 7. a.iron. pir oll 8. (in Zss.) pek, cok; ^ und niedrig büyükler ve kücükler; aksakal karasakal; wenn es ^ kommt; ^ gerechnet cok cok; en cok; olsa olsa; pek pek; hadi bilemedin(-iz); ^ spielen büyük oynamak; sich ^ und heilig verschwören (od.) ^ und teuer versprechen (versichern) büyük yeminler etm.; sart etm.; ^ hinauswollen flg. yükseklerde dolasmak; yüksek emeller beslemek; j-m et. ^ anrechnen l. bse büyük klymet vermek 2. b-ne minnettar kalmak;/üry-/i zu ^ sein (unerreichbar sein) bs b-nin agzina göre olmamak; paldimi asmak; Das ist mir zu hoch. (Das kann ich nicht verstehen.) Buna aklim ermez. W ie ^ ist die Rechnung? Hesap ne kadar kesiyor? (F). Keine Kosten dürfen uns zu ~ sein. Hie bir masraf bize mübalagah görünmemelidir. vier ^ drei math. mi-käba (od. kübe) yükseltilen dort; drei Stock ^ wohnen ücüncü katta oturmak; Hände ^l Elleri yukari! drei Mann ^ üc kisi (olarak) 2 n l. yasasm nidasi 2. met. yüksek basmc; ein ^ auf j-n ausbringen bir kimse yasasm diye ba^irmak

  • Türkçe

   (ho:h)
   yüksek; ulu; tiz

  • Almanca

   Hoch

   Türkçe

   [das] yaşa ünlemi; yüksek basınç merkezi

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.