hinter ne demek? hinter nedir? hinter anlamı - nedemek.org

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   hinter

   İngilizce

   n. one who hints, one who intimates

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   hinter

   Türkçe

   {'hintır} arkasına, arkasında.

  • Türkçe

   arkasında; arkasına

  • Türkçe

   l. (Präp. m. Dat. od. Akk.) arkasm(d)a, ardm(d)a 2. (Adj.) arka, art; ~ sich lassen l. bsi gecmis bulunmak 2. mesafeyi acmak 3. ßg. gölgede (geride, arkada) birakmak 4. (altes Jahr an Silvester) selämetlemek; ^ sich blicken ardina bakmak; sich ~ die Arbeit machen ise koyulmak; ^ dem Berg dagin ötesi; ^ sich gehen klein kicm yürümek; ^ sich herziehen yede^e almak; sürüklemek; ~ et. (j-m) her sein pesini birakmamak; pesinden kosmak; israria takip etm., kovalamak, kovusturmak; bir isin arkasinda pabuc eskitmek (od. paralamak); ^ j-m herschimpfen b-ne yuf borusu calmak; eins ^ dem ändern kommen sirt sirta gelmek; ^ dem Schrank hervor dolabin arkasmdan; ^ et. kommen bsi kesfetmek; bir sirn meydana cikarmak; Er steckt ^ der Sache. F Bu iste onun parma^i var. ~ der Front cephe gerisinde; -es Glied mil. arka sira; -er Teil des Spielfeldes Fb. fon

  • Türkçe

   ('hintır)
   arkasına, arkasında

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.