hinderlich ne demek? hinderlich nedir? hinderlich anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   hinderlich

   Türkçe

   engel olan, zorluk çıkaran

  • Türkçe

   mani teskil eden; engel olan; hail; ^ sein \. kalabalik etm.; ayagi dolasmak -n l. (j-n an et.) b-ni bsden menetmek 2. (j-n, et. zu tun) b-nin bsi yapmasina mani (od. engel) olm. 3. (et.) bse mani (od. engel) olm.; bsi engellemek, durdurmak, önlemek 4. (lästig sein) gölge etm. 5. (Verkehr) kapamak ~nis n l. mani, engel. hail 2. (Schwierigkeit) zorluk, müskülät. Qapanz 3. (Hecke usw.) mänia 4. (Hemmschuh) ayak bagi 5. (Defekt) anza; an e-m lächerlichen ^ scheitern denizden gecip cayda bogulmak; °se in den Weg legen zorlastirmak, güclestir-mek Snis.lauf m mänia yansi °nis.rennen n mäniali at kosusu; stipiceys ^ung8.g^und m mazeret, özür; e-n ^ vorschützen bsde taallül etm., mazeret beyan etm., serd etmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.