hinauswerfen ne demek? hinauswerfen nedir? hinauswerfen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   hinauswerfen

   Türkçe

   {hi'nausverfın} dışarı atmak, kapı dışarı etmek.

  • Türkçe

   dışarı atmak; kapı dışarı etmek

  • Türkçe

   l. disan atmak 2. (j-n) b-ni kapi disan etm.; Wirft man ihn vorne hinaus, kommt er hinten wieder herein. Kapidan kovsan, bacadan düser. Spr., das Geld mit vollen Händen ^ paralanm sacip savurmak; paralanm ziyan zebil etm.

  • Türkçe

   (v.) (hi'nausverfın)
   dışarı atmak, kapı dışarı etmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.