hier ne demek? hier nedir? hier anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   hier

   Türkçe

   {hi:r} burada.

  • Türkçe

   burada; bu anda; bu sefer; işte

  • Türkçe

   l. burada 2. (bei Aufruf) mevcuti 3. (zeitlich) bu anda 4. (diesmal) bu sefer 5. (bei dieser Gelegenheit) •bu vesile ile 6. (demonstrativ) iste 7. (auf Briefumschlag) sehirde; ~ und da l. (örtlich) surada burada 2. (zeitlich) arasira, bazen; ^ entlang beriden, bu taraftan; Wo sind wir ^7 Wie heißt der Ort ^? Burasi neresi? Ich bin nicht von ^. Ben burall degilim. Ich bin fremd ^-. Ben buranm yaban-cisiyim. — tut es mir weh. Buram agnyor. ^ ist er ja! Iste burada l ^ hast du recht. Bu noktada haklism.

  • Türkçe

   (hi:r)
   burada

Fransızca  Fransızca » Türkçe Türkçe
  • Fransızca

   hier

   Türkçe

   dün

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.