hervorbringen ne demek? hervorbringen nedir? hervorbringen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   hervorbringen

   Türkçe

   ortaya çıkarmak-öne sürmek-yaratmak-meydana getirmek

  • Türkçe

   {'her'fo:rbringın} yaratmak, meydana getírmek.

  • Türkçe

   yaratmak, üretmek, meydana getirmek; güçlükle söylemek

  • Türkçe

   l. vücuda getirmek; ortaya koymak; ihdas etm.; halk etm., yaratmak, var etm.; meydana cikarmak (od. getirmek) 2. (mühsam sprechen) güc belä söylemek; Dieses Dorf hat viele Ringer hervorgebracht. Bu köy pehli-vanlar yurdudur. e-e Familie, die berühmte Komponisten hervorgebracht hat meshur bestekärlar yetistirmis bir aile; kein Wort ~ können ses cikaramamak

  • Türkçe

   (v.) ('her'fo:rbringın)
   yaratmak, meydana getirmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.