herkommen ne demek? herkommen nedir? herkommen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   herkommen

   Türkçe

   {'he:rkomın} (buraya) gelmek.

  • Türkçe

   gelmek; türemek

  • Türkçe

   l. buraya (od. beri) gelmek 2. (von) (herrühren) bsden ileri gelmek; neset etm., mümbais olm. 3. (Wort) istikak etm.; Nun, wo kommen Sie denn her? Nereden böyle? Tesrif nereden? Wo kommst denn du auf einmal her? Sen buraya nereden düstün? Böyle nereden estin? Hier kommt der Wind nicht her. Burasim rüzgär tutmaz. Hier kommt keine Sonne her. Buraya günes vur-maz. Q n l. (Sitte) örfüädet, teamül, anane, gelenek 2. (Abstammung) asil, nesil, aile -kömnilich ananevf, gele-neksel, müteamil, örft, mutat, basmakalip, öteden beri ola^an

  • Türkçe

   (v.) ('he:rkomın)
   (buraya) gelmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.