herauskommen ne demek? herauskommen nedir? herauskommen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   herauskommen

   Türkçe

   {he'rauskommın} dışarı çıkmak; ortaya çıkmak.

  • Türkçe

   dışarı çıkmak; sızmak, duyulmak, ortaya çıkmak; yayımlanmak; piyasaya çıkmak; çiçek açmak

  • Türkçe

   l. disan cikmak 2. (Pflanzen) uc vermek; cicek acmak; sürmek, fiskirmak, ^iliz sürmek 3. (auf j-n) b-ne cekmek 4. (Ware) piyasaya cikmak 5. (ruchbar werden) sizmak, duyulmak, teressüh etm. 6. (Geheimnis) isaa edilmek 7. (Buch) intisar etm., nesredilmek, yayil-mak 8. (sich ergeben) meydana cikmak 9. (richtig) dogru cikmak; Es kommt auf dasselbe heraus, tkisi aym kapiya cikar. Was kommt dabei schon heraus? Necikar?JEr wird schon sehen, was dabei herauskommt! Gelece^i varsa göre-cegi de var. Es kommt nichts dabei heraus. Bir seye ben-zemiyor. Alt tarafi cikmaz sokak. Bunda i§ yok; Der Sohn kommt auf den Bruder der Mutter heraus, die Tochter auf die Schwester des Vaters. (Volksregel) Oglan dayiya, kiz halaya ceker. Da siehst du, was beim Lügen herauskommt! Yalan söylenirse, iste böyle oluri Sein Los ist mit einem Gewinn herausgekommen. Bileti kazandi.

  • Türkçe

   (v.) (he'rauskommın)
   dışarı çıkmak; ortaya çıkmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.