hartgekocht ne demek? hartgekocht nedir? hartgekocht anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   hartgekocht

   Türkçe

   katı pişmiş

  • Türkçe

   (Ei) (hazir-)lop yumurta 9geld n madent para -gesotten l. (Ei) s. -gekocht 2. fig. kati yürekli; islah olunamayan 9glas n sert cam 9gummi m sert kaucuk; ebonit 9guß m sert döküm -herzig pek (od. tas) yürekli; yüregi kati; merhametsiz; Allahtan korkmaz; kalpsiz, duygusuz 9herzlgkeit / yürek katihgi; firavunluk, mer-hametsizlik; duygusuzluk 2heu n bot. l. (stinkendes) keci mayasil otu 2. (durchlöchertes) koyun kiran kilic otu; bin bir delik otu; 9holz n sert agac "hörig kula^i agir (a. fig.); sagirca, agir isiten klingend mütenafir, kakofonik -köpfig l. direngen, inatci 2. kaiin kafali 9kupfer n erkek bakir -leibig peklik ceken 91eibigkeit / peklik. inkibaz -mäulig (Pferd) härm; gemden anlamayan -nackig l. inatci, serkes; sivri basli; direngen 2. (Krankheit) muannit 3. mil. muannidane, anudane, inatli 4. (zäh) disli 5. (Gerücht) kuvvetli 6. (eigensinnig) laf din-lemeyen; basina buyruk; Nuh deyip Peygamber demeyen; -er Widerstand mil. inatli (inatci) mukavemet; ~ verteidigen inatia müdafaa etm.; -e Verstopfung med. muannit inkibaz; sich ^ weigern gävur gibi inat etm. (F); ^ auf et. bestehen ayak diremek; ^ verlangen b-ne balta olm.; Qnäckigkeit / vgl. -nackig, ei. mit ^ verfolgen} israria takip etm.; asayi dikmek ^pappe/sert mukavva ^platz m (Tennis) asfalt veya beton kort 9riegel m bot. l. (Liguster) kurtba^n 2. (Kornelkirsche) kizilcik agaci 9spiritu8 m kati ispirto 9steinblock m (spez. für Brunneneinfassung) palandiz 9wurst / cabuk bozulmayan her nevi sert sucuk

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.