handeln ne demek? handeln nedir? handeln anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   handeln

   Türkçe

   n {'hengıbrükı} r asma köprü.

  • Türkçe

   ticaret yapmak, tivaretle uğraşmak, alıp satmak; davranışta bulunmak; harekete geçmek

  • Türkçe

   l. harekette bulunmak; harekete gecmek; davranmak; islem yapmak 2. s. Handel treiben 3. (feilschen) pazarlik etm. 4. (von et.) bsden bahsetmek; bs hakkinda olm.; Es handelt sich um . . . bs mevzubahistir; Bei dieser Krankheit handelt es sich um e-e Art Tuberkulose. Bu hastalik, bir ceşit veremdir. Es handelt sich darum, wer . .. Mesele sudur: Kim .. .; Worum handelt es sich? Mesele nedir? Es handelte sich um die Leiche von Rauf. Ceset, Raufa aitti. nicht richtig ~ yanli§ yola (od. yolda) gitmek; Er hat wie ein Bruder an mir gehandelt. Bana kardes gibi davrandi gehandelt werden (Börse) muamele görmek; Nach langem : erstand ich es für hundert Pfund. Vur tut yüz liraya aldim. selber ~ müssen kendi göbegini kendi kesmek; das Gesetz des °s vorschreiben tesebbüsü elde tutmak; selbständiges ~ kendiliginden is görme

  • Türkçe

   (v.) ('handıln)
   davranışta bulunmak; ticaret yapmak, pazarlık etmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.