hamsıkuşu ne demek? hamsıkuşu nedir? hamsıkuşu anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   hamsikuşu

   Türkçe

   isim
        Baharat, un ve yumurtaya bulanarak yapılan hamsi tavası.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. (hamsikuşu) Baharat, un ve yumurtaya bulanarak yapılan hamsi tavası.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Bir çeşit balık ağı.

  • Türkçe

   hamsıkuşu

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Hamsi, mısır unu ve sebze karıştırılarak yapılan bir çeşit ekmek.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Martı.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.