haşlamlılar ne demek? haşlamlılar nedir? haşlamlılar anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   haşlamlılar

   Türkçe

   çokluk, isim, zooloji
        Bir hücrelilerden, vücutlarında hareketi sağlayan kirpiğimsi titrek tüyleri veya beslenme işini gören çekmeleri olan, çoğu sularda yaşayan ve ancak mikroskopla görülebilen hayvanlar sınıfı.

  • Türkçe

   Asalakbilim Terimleri Sözlüğü


   Vücutları devim görevini yerine getiren kirpiğimsi titrek tüyler, ya da beslenme işini gören saplı çekmenlerle süslü, bir gözeli, bir büyük , birçok minik çekirdekli hayvanlar topluluğu. bk. kirpikli haşlamlılar, çekmenli haşlamlılar.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   ç. a. hay. b. Bir hücrelilerden, vücutlarında hareketi sağlayan kirpiğimsi titrek tüyleri veya beslenme işini gören çekmeleri olan, çoğu sularda yaşayan ve sadece mikroskopla görülebilen hayvanlar sınıfı.

  • Türkçe

   Orta Öğretim Terimleri Kılavuzu


   (zooloji)

  • Türkçe

   Su Ürünleri Terimleri Sözlüğü


   Knidliler.

  • Türkçe

   Tıp Terimleri Kılavuzu


Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.