hübsch ne demek? hübsch nedir? hübsch anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   hübsch

   Türkçe

   {hüpş} güzel, şirin, hoş.

  • Türkçe

   güzel, şirin, zarif, sevimli, tatlı

  • Türkçe

   l. güzel, sirin, latif, cici, yosma, hos; anli sanh 2. (niedlich) ku§ kafesi gibi; kutu gibi 3. (reizend) cicili bicili; sinanay 4. (schön anzusehen) agzi burnu yerinde; ilik gibi; canli bebek; yahsi, hatirnaz 5. (recht ^) güzeice; eli yüzü düzgün; kash gözlü; kasi gözü yerinde 6. (ziemlich groß) oldukca büyük; epeyce; Das wirst du ^ bleibenlassen! Onu aklindan cikarl ein -es Sümmchen Geld epeyce para

  • Türkçe

   (hüpş)
   güzel, şirin, hoş

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.