häufen ne demek? häufen nedir? häufen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   Haufen

   Türkçe

   - {'haufın} r yığın, küme.

  • Türkçe

   [der] yığın, küme; kalabalık

  • Türkçe

   n (seltener: Haufe m) yığın, küme, kitle, kalabalık, sürü, öbek; e-n ~ Geld verdienen para kesmek; der große ~ halk kütlesi; in hellen ~ tümen tümen; bir kütle halinde; über den ~ werfen 1. devirmek, altüst etmek 2. bir tarafa bırakmak; j-m über den ~ fahren ezmek çiğnemek

  • Türkçe

   (r.) ('haufın)
   yığın, küme

  • Almanca

   häufen

   Türkçe

   {'haufınvayzı} yığın halinde, akın akın.

  • Türkçe

   yığmak, istif etmek

  • Türkçe

   yığmak, istif etmek; Erde ~ (auf) bşin üstüne toprak örtmek; sich ~ 1. yığılmak, birikmak, toplanmak 2. (an Zahl) sıklaşmak, artmak 3. (Schwerigkeiten) dokuz ayın çarşambası biraraya gelmek; gehäuft: ~ voll doruklama; ein ~ voller Teller tepeleme dolu bir tabak

  • Türkçe

   (v.) ('hoyfın)
   yığmak; ((de.)) birikmek, toplanmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.