hängen ne demek? hängen nedir? hängen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   hängen

   Türkçe

   asmak-takmak-asılı durmak-sarkmak-sarkıtmak

  • Türkçe

   {'hengın} asmak; asılı durmak.

  • Türkçe

   asılı olmak, asılı durmak; asmak

  • Türkçe

   (tr.) l. asmak, takmak, baglamak, sarkitmak 2. (henken) sehpaya (daragacma, ipe) cekmek; (intr.) l. asili (od. takili) olm. 2. (haften) o. ßg. bagli olm.; yapis-mak 3. (herunter-) sarkmak 4. (an et.) fig. bse düskün olm.; bsi cok sevmek; gehängt werden ipe gelmek; Die Zunge hing ihm aus dem Munde (vor Erschöpfung). Dili bir kans disan cikti. Er hat sein ganzes Vermögen an dieses Mädchen gehängt. Bütün servetini bu kiza yedirdi. Das hing an e-m Faden. Bu, pamuk ipligine bagli idi. Er hängt sehr an seiner Mutter. Annesine cok baglidir. Ich lasse mich ^, wenn ...... ise, kafami keserim; mit 2 und Würgen güc belä -bleiben l. asili kalmak 2. (m. dem Ärmel usw.) takilip kalmak 3. (Schüler) F smif gecme-mek; sinifta kalmak (od. V: cakmak); (bir dersten) takmak 4. (an e-r Stelle) civilenmek 5. (m. dem Fuß) kapak-lanmak 6. (im Gedächtnis) hatirda kalmak 7.ßg. saplamp kalmak; ilerleyememek;Zum guten Schluß wird die Sache an uns ~. iron. Bu is, sonunda bize dayanacak. -d: mit -en Ohren fig. süklüm püklüm; enibent.die -en Gärten (der Semiramis) myth. asma bahceler -lassen: die Ohren ^ l. (Hund) kulaklanni düsük tutmak 2. fig. cesareti kirilmak; den Kopf ^ fig. boynunu bükmek; basi yerde olm.; fütur getirmek; süngüsü düsük olm.

  • Türkçe

   (v.) ('hengın)
   asmak; asılı durmak

  • Almanca

   Hangen

   Türkçe

   n: mit ^ und Bangen güc belä

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.