gut (adv. V) ne demek? gut (adv. V) nedir? gut (adv. V) anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   gut (adv. V)

   Türkçe

   Das versteht der -e Ahmet eben nicht besser! iron. Allah selämet versin, Ahmet* in bu ise akli ermez. für ~ halten uygun görmek; im -en sulhan, dostca. tatlilikla, güzellikle; im -en auseinandergehen dostca birbirinden ayrilmak; es im -en versuchen alcaktan almak; ^ für die Gesundheit sihhate faydali; so ^ wie ädeta; so ^ wie vollständig tamamen denecek kadar; Die Frage ist so ^ wie gelöst. Mesele halledilmis gibidir. Er hat so ^ wie gestanden. Zimnen itiraf etmistir. Der Prozeß ist so ~ wie gewonnen. Davaya kazanilmis nazariyle ba-kilabilir. so - wie gar nichts yok denecek kadar az; Er bekam so ^ wie gar nichts. Aldigi para hie mesabesindey-mis. So ^ wie du. kann ich freilich nicht reden. Qene yanstirmada ben sana cikamam. Qes tun iyilik etm.; hayir (od. sevap) islemek; Er hat mir viel Qes getan. Bana cok iyiligi dokundu. Es käme nichts Qes dabei heraus! Hayir cikmazdi!

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.