güzâf ne demek? güzâf nedir? güzâf anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   güzaf

   Türkçe

   isim, sıfat, eskimiş (güza:f) Farsça guzaf
        Boş, anlamsız, beyhude (söz).

   Birleşik Sözler

   lâfügüzaf      

  • Türkçe

   Osmanlıca


   f. Boş, bîhude. Lüzumsuz

  • Türkçe

   Güzaf

   Türkçe

   Osmanlıca


   f. Boş, bîhude. Lüzumsuz.

  • Türkçe

   güzâf

   Türkçe

   Osmanlıca


   boş söz.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.