formika ne demek? formika nedir? formika anlamı - Ne Demek? nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   formika

   Türkçe

   isim (formi'ka) İngilizce formica (ticaretteki adından)
        Fenol formol reçinesine batırılmış ve yüzeyi yapay reçine ile kaplanmış birkaç kat kâğıttan oluşan ve çoğu marangozlukta kullanılan bir çeşit madde.
  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. (formika) Fenol formol reçinesine batırılmış ve yüzeyi yapay reçine ile kaplanmış birkaç kat kâğıttan oluşan ve çoğu marangozlukta kullanılan bir çeşit madde.
  • Türkçe

   Türkçede Batı Kökenli Kelimeler Sözlüğü


   Fenol formol reçinesine batırılmış ve yüzeyi yapay reçine ile kaplanmış birkaç kat kâğıttan oluşan ve çoğu marangozlukta kullanılan bir çeşit madde: § “Sıtma görmemiş bir ses, formika masalara çarpa çarpa, iyice çınlayarak haykırır durur.” -Adalet Ağaoğlu, Bir Düğün Gecesi, 52.
Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   formika

   İngilizce

   formica.
  • İngilizce

   Formica
Türkçe  Türkçe » Almanca Almanca
  • Türkçe

   formika

   Almanca

   Resopal [das]
Türkçe  Türkçe » Flemenkçe Flemenkçe
  • Türkçe

   formika

   Flemenkçe

   het formica

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır. "Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelimelerin sesli sözlük telaffuzlarını dinleyebilirsiniz. Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir..