esnaf loncası ne demek? esnaf loncası nedir? esnaf loncası anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   esnaf loncası

   Türkçe

   isim, tarih
        Herhangi bir meslek dalında esnafların kurduğu dernek.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. tar. Herhangi bir meslek dalında esnafların kurduğu dernek: “Seyirlik oyunlarının esnaf loncalarıyla, gedikleriyle de yakın ilintisi vardır.” -M. And.

  • Türkçe

   İktisat Terimleri Sözlüğü


   bk. lonca

  • Türkçe

   Tarih Terimleri Sözlüğü


   Esnafın örgütlenip kurduğu birlik.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   esnaf loncası

   İngilizce

   (N.)
   gild, guild

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.