eriç ne demek? eriç nedir? eriç anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   eriç

   Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Kalınca bükülmüş yün ya da pamuk ipliği.

  • Türkçe

   Eriç

   Türkçe

   Yerleşim Yeri İsimleri


   Erzincan ili, Oğuz bucağına bağlı bir yerleşim birimi.

  • Türkçe

   Eric

   Türkçe

   Osmanlıca


   Güzel koku. Misk, anber ve ıtır gibi hoş ve lâtif olan şeylerin kokusu.

  • Türkçe

   eric

   Türkçe

   Osmanlıca


   Güzel koku. Misk, anber ve ıtır gibi hoş ve lâtif olan şeylerin kokusu

İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   Eric

   İngilizce

   n. man's name

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.