elektrik direnci ne demek? elektrik direnci nedir? elektrik direnci anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   elektrik direnci

   Türkçe

   Fizik Terimleri Sözlüğü


   Bir iletkenin akım geçişine karşı koyması; direnç tutan, iletkenin uçları arasında uygulaman gerilimin volt tutarının, akım yeğinliğinin ampere tutarına oranıdır.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   elektrik direnci

   İngilizce

   (N.)
   ohmage

Türkçe  Türkçe » Almanca Almanca
  • Türkçe

   elektrik direnci

   Almanca

   elektrischer Widerstand m

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.