deşifre ne demek? deşifre nedir? deşifre anlamı - Ne Demek? nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   deşifre

   Türkçe

   sıfat Fransızca déchiffré
        Çözülmüş, açıklanmış.


      

   Atasözü, deyim ve birleşik fiiller

   deşifre etmek
   deşifre olmak  
  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   sf. Çözülmüş, açıklanmış.
  • Türkçe

   Türkçede Batı Kökenli Kelimeler Sözlüğü


   Çözülmüş, açıklanmış:§ “ -Doğrusu, bazılarını deşifre etmeye çalışıyorum.” -Peyami Safa, Bir Tereddüdün Romanı, 148. § “Karanlıkta dirilen, gün ışırken iyice deşifre olur gibi olan bu tablolara bakarken gizliyle açık anlam arasında mekik dokuyan yazarın…” -Adalet Ağaoğlu, Başka Karşılaşmalar, 121. § “Takma adları bulma, deşifre etme ve harflerinden bir yenisini yaratma oyununa iyice daldıkları sıra…” -Orhan Pamuk, Kara Kitap, 80.
Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   deşifre

   İngilizce

   deciphered. –– etmek /ı/ to decipher (a cipher); to decode (a code). –– olmak (for a secret organization or secret activities) to be exposed, be uncovered, be brought to light, come to light.
  • İngilizce

   (N.)
   deciphering, cryptography, writing or deciphering of secret codes
  • İngilizce

   deciphered
Türkçe  Türkçe » Almanca Almanca
  • Türkçe

   deşifre

   Almanca

   dechiffriert

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır. "Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelimelerin sesli sözlük telaffuzlarını dinleyebilirsiniz. Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir..