düşüm ne demek? düşüm nedir? düşüm anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   düşüm

   Türkçe

   Fiziksel Kimya Terimleri Sözlüğü


   Bir niceliğin, en çok değiştiği doğrultuda uzaklığa göre türevi (örn. sıcaklık düşümü).

  • Türkçe

   Matematik Terimleri Sözlüğü


   Bir f işlevi için (…)eşdeğişkin yöneyi. Simgesi (…)

  • Türkçe

   Tıp Terimleri Kılavuzu


  • Türkçe

   Düsum

   Türkçe

   Osmanlıca


   (Desem. C.) Yağlar.

  • Türkçe

   düsum

   Türkçe

   Osmanlıca


   (Desem. C.) Yağlar

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   düşüm

   İngilizce

   (N.)
   gradient

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.