buğday karıncası ne demek? buğday karıncası nedir? buğday karıncası anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   buğday karıncası

   Türkçe

   Asalakbilim Terimleri Sözlüğü


   Küçük karaciğer kelebeğinin ikinci arakonakçılarından bir karınca türü.

  • Türkçe

   Biyoloji Terimleri Sözlüğü


   Böcekler (Insecta) sınıfının, zar kanatlılar (Hymenoptera) takımından, sosyete teşkil eden, kraliçe ve işçilerinde zehir dikeni bulunan bir eklem bacaklı türü.

  • Türkçe

   Zooloji Terimleri Sözlüğü


   (Messor semirufus) Böcekler (İnsecta) sınıfının zarkanatlılar (Hymenoptera) takımından bir eklembacaklı türü. Sosyete yapar. Kraliçe ve işçilerde zehir dikeni bulunur.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.