blastula ne demek? blastula nedir? blastula anlamı - Ne Demek? nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   blastula

   Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. (blastula, l ler ince okunur) biy. Yumurta hücresi embriyo olurken morulanın gelişerek içi boş yuvarlak biçime girmesi durumu, morula.
  • Türkçe

   Su Ürünleri Terimleri Sözlüğü


   Bütün çok hücreli hayvanlarda embriyo gelişmesi sırasında görülen, bir sıra hücre tabakasından oluşan, içi sıvıyla dolu bir top biçiminde olan, segmentasyon sırasında morula evresinden hemen sonra meydana gelen, bazen sillerle de çevrili olabilen bir evre.
  • Türkçe

   Veteriner Hekimliği Terimleri Sözlüğü


   anat. 1. Tomurcuk, embriyo. 2. Bastosist.
  • Türkçe

   blastulâ

   Türkçe

   Orta Öğretim Terimleri Kılavuzu


   (biyoloji, zooloji)
  • Türkçe

   blâstulâ

   Türkçe

   Biyoloji Terimleri Sözlüğü


   Bütün çok hücreli hayvanlarda embriyo gelişmesi sırasında görülen, bir sıra hücre tabakasından oluşan içi bir sıvı ile dolu bir top şeklinde olan, segmentasyon sırasında morulâ evresinden sonra teşekkül eden, bazen sillerle de çevrili olabilen bir evre.
  • Türkçe

   Zooloji Terimleri Sözlüğü


   (Yun. Blastos=tomurcuk): Bütün çokgözeli hayvanlarda görülen bir gelişme evresi. Bir sıra gözelerden oluşmuş, içi bir sıvı ile dolu bir top olup genel olarak segmentasyon sırasında morulâdan sonra meydana gelir. Bazen kirpikli de olabilir.
İngilizce  İngilizce » İngilizce İngilizce
  • İngilizce

   blastula

   İngilizce

   n. (Embryology) cavity surrounded by a single layer of cells (first stage in the life of an embryo)
İngilizce  İngilizce » Türkçe Türkçe
  • İngilizce

   blastula

   Türkçe

   blastula
  • Türkçe

   Biyoloji Terimleri


   blastula
İspanyolca  İspanyolca » Türkçe Türkçe
  • İspanyolca

   blástula

   Türkçe

   blastula

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır. "Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelimelerin sesli sözlük telaffuzlarını dinleyebilirsiniz. Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir..