berufen ne demek? berufen nedir? berufen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   berufen

   Türkçe

   atamak-tayin etmek

  • Türkçe

   {bı'ru:fın} atamak, tayin etmek.

  • Türkçe

   göreve getirmek, atamak

  • Türkçe

   (I) (Inf.) l. çağırmak, celp etmek 2. (Parlament) toplantiya davet etm. 3. (zu et.) bir yere tayin etm.; vazifelendirmek; bir vazife basina cagirmak; angaje etm.; sich ~ (auf) l. (bei Beweisführung) delil veya sahit olarak göstermek; istinat etm., dayanmak 2. (auf e-e P.) adını vermek 3. (sich entschuldigen) mazeret beyan etm., ileri sürmek; Berufe es nicht! şeytan kulagina kursun! Darauf kann man sich nicht ^. Bu, emsal teşkil etmez.
   (II) (Adj.) l. salähiyettar, ehil; istidadi olan; yetkili 2. derunt meyli olan; sich zum Dichter ^ fühlen şairlige dogustan istidatli oldugunu sanmak

  • Türkçe

   (v.) (bı'ru:fın)
   atamak, tayin etmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.