bequem ne demek? bequem nedir? bequem anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   bequem

   Türkçe

   rahat; konforlu

  • Türkçe

   {bıkve:m} rahat, konforlu.

  • Türkçe

   rahat, konforlu; zahmetsiz, eziyetsiz; elverişli, münasip; tembel, üşengen

  • Türkçe

   l. (behaglich) rahat, konforlu, hos 2. (leicht) kolay, külfetsiz, mesakkatsiz, zahmetsiz, eziyetsiz 3. (handlich) kolayilkli, kullanish 4. (Anzug) bol 5. (passend) münasip, elverisli 6. (Leben) müreffeh 7. (lässig) ici genis 8. (träge) tembel, mühmel, üsengen, mütekäsil, gevsek; istifini (od. rahatim) bozmayan; iron.: cam tatli; es ~ haben koltukta olm., rahat olm.; ein -es Leben führen refah icinde yasa-mak; -es Leben genislik; es sich ~ machen l. rahatma bakmak; cubugu tellendirmek; yan gelip yatmak; yas-lanmak, yastanmak 2. rahat oturmak; es j-m ~ machen 1.isini cok kolayiastirmak 2. b-nin rahat ve huzurunu temin etm.; Hier können zwei Wagen ~ nebeneinander fahren. Bu yolda iki araba yanyana haydi haydi (od. rahatca) gecer. -en: sich ^ (zu et.) ister istemez bsi yapmak zorunda olm. 9Hchkeit / l. rahat(-lik), konfor (-luluk) 2. kolayilk, külfetsizlik, sühulet 3. refah 4. tembellik, ihmaicilik, tekäsül, üseniklik, F: adamsende-cilik; yangeldizm wer seine ~ liebt tcnperver; rahatina düskün; catmakeyf

  • Türkçe

   (bıkve:m)
   rahat, konforlu

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.