beleuchten ne demek? beleuchten nedir? beleuchten anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   beleuchten

   Türkçe

   aydınlatmak; ışıklandırmak; ışıklamak

  • Türkçe

   {bı'loyhtın} ışıklandırmak, aydınlatmak.

  • Türkçe

   aydınlatmak, ışıklandırmak; açıklamak, ışık tutmak¡

  • Türkçe

   l. aydinlatmak, isiklandirmak, tenvir etm. 2. (festlich) donanma (od. sehrayin) yapmak 3. (Moscheen) kandil yakmak; kandille donatmak 4. fig. izah etm., aciklamak; näher ~ fig. l. (näher untersuchen) yakindan tetkik etm. 2. (ausführlich darlegen) mufassalan anlatmak ^u^g / l. aydinlatma, aydinlanma, isiklama, isik-landir(il)ma, tenvir, tenevvür 2. (Licht) isik, tenvir(-at), ziya 3. (Helligkeit) aydinlik 4. (Illumination) donanma, sehrayin 5. (Erklärung) izah, tavzih, tevil 6. ziya tevsii; in juristischer ~ hukukt zaviyeden; indirekte ~ gizll tenvir 2ungs.anlage / aydinlatma tesisi 9ungs.körper m tenvir cihazi; lamba; pl. a. fittings

  • Türkçe

   (v.) bı'loyhtın)
   ışıklandırmak, aydınlatmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.