beleidigen ne demek? beleidigen nedir? beleidigen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   beleidigen

   Türkçe

   hakaret etmek

  • Türkçe

   {bı'laydigın} hakaret etmek, aşağılamak; kırmak, gücendirmek.

  • Türkçe

   hakaret etmek, sövmek; kırmak, incitmek, gücendirmek¡

  • Türkçe

   l. (beschimpfen) hakaret, tahkir etm., kücük-lemek; Allahm evini yikmak; afistirmak 2. (kränken) incitmek, gücendirmek; izzetinefsini rencide etm.; do-kunakli söz söylemek; agnna gitmek; kuyruguna bas-mak; gönül kirmak 3. (Ohr) kulagi tirmalamak 4. (Auge) gözüne diken gibi batmak; ohne Sie ~ zu wollen häsa hürmetinize -end l. tahkiramiz 2. incitici, parcali, batici, dokunakli 3. tirmalayici, nahos 4. göze batan; ~ wirken igbiran mucip olm. -t rencide, kirgin, mün-fail; kalbi kink; sich ^ fühlen hatinna toz konmak; incinmek, gücenmek; rencide olm.; Bitte, seien Sie nicht ~! Hatinniz kalmasin! 2ung / l. hakaret, tahkir 2. (durch unbedachte Worte) dil yarasi; -en erfahren hakaret görmek ^ungs.klage / hakaret davasi

  • Türkçe

   (v.) (bı'laydigın)
   hakaret etmek, aşağılamak; kırmak, gücendirmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.