belästigen ne demek? belästigen nedir? belästigen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   belästigen

   Türkçe

   rahatsız etmek; canını sıkmak

  • Türkçe

   en {bı'lastung} e yük.

  • Türkçe

   sataşmak, musallat olmak, tebelleş olmak; huzurunu kaçırmak, başını ağrıtmak¡

  • Türkçe

   l. (stören) rahatsiz etm., huzurunu kacirmak; icini sikmak; havale olm.; ba§ agntmak 2. (zudringlich sein) taciz, tasdi, izac, tasallut etm.; siklet vermek; satasmak; tebelles (od. musallat) olm. 3. (behelligen) eza etm.; kancayi (oltayi, cengeli) takmak; basa binmek; omuza cikmak 4. (Dame) sarkmtilik etm. 5. iskeleyi kokutmak (volkstüml.); Ich muß Sie nur nich einmal ~. Size son bir zahmetim daha olacak. Belästige nicht alle möglichen Leute, sondern kümmere dich selbst um deine Angelegenheiten Suna buna bulasma da isine bak! ^ung/ I. rahatsizlik 2. taciz, tasdi, iza«; 3. eza 4. sarkintilik; über -en Klage führen tacizlik getirmek

  • Türkçe

   (v.) (bı'lestigın)
   rahatsız etmek, canını sıkmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.