beißen ne demek? beißen nedir? beißen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   beißen

   Türkçe

   ısırmak

  • Türkçe

   ısırmak; yakmak, tahriş etmek; (böcek) sokmak; (köpek, ayı) dalamak

  • Türkçe

   l. isirmak 2. (nach j-m) isirmaga calismak 3. (Rauch, Pfeffer) yakmak, tahri§ etm. 4. (Kälte im Gesicht; Scharfes auf der Zunge) (yüzünü, agzini) daglamak 5. (Insekten) sokmak, gegelemek, dalamak, haslamak 6. (Schlange) sokmak 7. (Hund. Bär) dalamak 8. (sich gegenseitig) dalasmak 9. (kauen) cignemek; Den letzten ~ die Hunde. Spr. Sona kalan dona kalir. Spr. Hunde, die viel bellen, ~ nicht. Spr. (yOk haviayan köpek isirmaz. Spr.; nichts zu ~ und zu brechen haben acikmak; yiyecek bir lokma ek-megi bile olmamak; Da beißt sich die Katze in den Schwanz. Dairei faside. Kisir döngü. ins Gros ~ müssen ölmek; in den sauren Apfel ~ müssen ister istemez naho^ bsi yapmak zorunda olm.; Der Hund hat den Jungen ins Bein gebissen. Köpek, cocugu bacagindan isirdi. -d l. isiran, isinci 2. yakan, yakici 3. gegeleyen, sokan 4. daglayan.kävi 5. (Spott) müstehzi, tahkiramiz, sarkastik, dokunakh 6. (Geruch usw.) keskin

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.