behalten ne demek? behalten nedir? behalten anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   behalten

   Türkçe

   korumak; saklamak; alıkoymak; akılda tutmak

  • Türkçe

   {bı'haltın} akılda tutmak; korumak, saklamak, alıkoymak.

  • Türkçe

   alıkoymak, saklamak, muhafaza etmek; hatırda tutmak, hatırdan çıkarmamak

  • Türkçe

   l. (zurückhalten, aufheben) a) alikoymak b) (nicht hergeben wollen) aynimak istememek 2. (im Gedächtnis) hatirda tutmak; hatirdan cikarmamak 3. (im Kopf) a) (beim Rechnen) elde tutmak; eldesi olm. b) (et. Gesagtes) zapte,tmek 4. (seinen Wert) klymetini muhafaza etm. 5. (aufbewahren) hifzetmek, muhafaza etm., saklamak 6. (in gutem Andenkend hatirasim yäd etm.; b-ni anmak 7. (lieb) sevmekte devam etm. 8. (für sich) a) (Geheimnis) sir saklamak b) allg. dile perhiz etm. c) (in die eigene Tasche stecken) derceyp etm. 9. (im Auge) gözden kacir-mamak 10. (recht) hakli cikmak; hak kazanmak 11. (den Kopf oben) ümidini kesmemek 12. (die Oberhand) üstte olm.; galip gelmek 13. (die Kinder zu Hause) cocuklan evde tutmak; ~ Sie das! (Rest des Geldes) Sizde kalsm! ~ Sie das für sich; sagen Sie es niemand weiter! Bu haber sizde kalsin, kimseye duyurmayin! Ich habe nicht alles im Kopf~ können, was Sie gesagt haben. Söyledikleriniziit hepsini zaptedemedim.

  • Türkçe

   (v.) (bı'haltın)
   akılda tutmak; korumak, saklamak, alıkoymak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.