begegnen ne demek? begegnen nedir? begegnen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   begegnen

   Türkçe

   karşılaşmak

  • Türkçe

   {bı'ge:gnın} karşılaşmak.

  • Türkçe

   rastlamak, tesadüf etmek, karşılaşmak; başına gelmek, başından geçmek, uğramak; muamele etmek

  • Türkçe

   (m. Dat.) l. rastlamak,tesadüf etm. 2. (zustoßen) ugramak, ducar olm., basma gelmek, basmdan gecmek 3. (entgegentreten) care bulmak; tedbir ittihaz etm., ön-lemek, mani olm. 4. (behandeln) b-ni karsilamak; b-ne muamele etm. 5. (Wort usw.) bulunmak, kullanilmak; sich ~ l. karsilasmak, rastlasmak; yüz yüze gelmek 2. (Blicke) göz göze gelmek 3. (in e-r Anschauung) bir-birine uymak9ung/ l. tesadüf, rastlanti 2. karsilama 3. (Sport) karsilasma, mac, randevu 4. (Besprechung) mülä-kat, teläki, temas, göriisme 5. a. mil. carpisma, müsa-deme, catisma 9ungsgefecht n mil. tesadüf muharebesi

  • Türkçe

   (v.) (bı'ge:gnın)
   karşılaşmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.