befriedigen ne demek? befriedigen nedir? befriedigen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   befriedigen

   Türkçe

   memnun etmek-tatmin etmek

  • Türkçe

   {bı'fri:digın} doyurmak, tatmin etmek.

  • Türkçe

   memnun etmek, hoşnut kılmak; tatmin etmek

  • Türkçe

   l. memnun, bosnut, tatmin, razi etm.; b-nin gönlünüho; etm. 2. (Gläubiger) borcunu itfa etm. 3. (beruhigen, stillen) teskin etm., yatistirmak 4. (Wünsche) tahakkuk ettirmek 5. (sein Bedürfnis) defi hacet etm. 6. (ausführen) icra, ifa etm.; yerine getirmek 7. (seine Neigung) hevesini almak 8. (sein Gewissen) müsterih kilmak; sükflna kavusturmak ; schwer zu ~müskülpesent; Da die abgegebene Erklärung nicht befriedigte ... Verilen izahat tatmin edici mahiyette olmadigi lein ...; die Zuschauer ~ können gözünü doldurmak;

  • Türkçe

   (v.) (bı'fri:digın)
   doyurmak, tatmin etmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.