befürworten ne demek? befürworten nedir? befürworten anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   befürworten

   Türkçe

   desteklemek-lehinde olmak

  • Türkçe

   {bı'fü:rvortın} desteklemek, lehinde olmak.

  • Türkçe

   tavsiye etmek; desteklemek, lehinde konuşmak

  • Türkçe

   l. (empfehlen) tavsiye, iltimas etm. 2. (sich einsetzen für) tervic, iltizam etm. 3. (dafür sein) lehinde söylemek; tasvip etm.; taraftar olm. 4. (Gesuch, Bitte) müzaheret etm., desteklemek

  • Türkçe

   (v.) (bı'fü:rvortın)
   desteklemek, lehinde olmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.