bedeuten ne demek? bedeuten nedir? bedeuten anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   bedeuten

   Türkçe

   anlamına gelmek; demek; önemli olmak

  • Türkçe

   {bı'doytın} anlamına gelmek, demek; önemli olmak.

  • Türkçe

   anlamına gelmek, anlamında olmak, ifade etmek; göstermek, işaret etmek; önemli olmak

  • Türkçe

   l. (den Sinn von et. haben) manasina gelmek; delälet etm., ifade etm., demek 2. (wichtig sein) ehemmiyeti olm., önemli olm. 3. (auf et. hinweisen) isaret etm., alämeti olm., delälet etm. 4. (j-m •--, et. zu tun) ima etm., anlatmak, bildirmek, emretmek 5. (invoivieren) tazammun etm., icermek; Das hat nichts zu ~. a) Hiç ehemmiyeti yok. Bu, hiç bir sey ifade etmez. b) (Antwort auf e-e Entschuldigung) Ziyani yok. Was bedeutet das? Bunun ne manasi var? Bu ne demek? Was hat das zu ~? (vorwurfsvoll) Bu ne demek oluyor? Das bedeutet nichts Gutes. Bu hal, hiç de hayra alämet degil. ,,Tören" bedeutet das gleiche wie ,,merasim". Tören, merasim manasina gelir. Tören merasim demektir. Was bedeutet schon das bißchen Geld? 0 kadarcik paranin ne hükmü var? Das bedeutet soviel wie . .. Bundan su mana çıkar.

  • Türkçe

   (bı'doytın)
   anlamına gelmek, demek; önemli olmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.