beauftragen ne demek? beauftragen nedir? beauftragen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   beauftragen

   Türkçe

   görevlendirmek; havale etmek; vazifelendirmek

  • Türkçe

   {bı-'auftra:gın} görevlendirmek.

  • Türkçe

   görevlendirmek, memur etmek

  • Türkçe

   (mit) l. bsle vazifelendirmek; bse memur etm. 2. jur. tevkil etm.; Mit der Durchführung dieser Gesetze ist der Finanzminister beauftragt. Bu kanunun icrasma Maliye Bakam memurdui. Bu kanunu Maliye Bakani yürütür. ^te m// l. (Vertreter) vekil, murahhas, delege 2. (Kommissionär) komisyoncu 3. (zuständiger Beamter) vazifedar, görevli 4. (Vertrauter) mutemet

  • Türkçe

   (v.) (bı-'auftra:gın)
   görevlendirmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.