beachten ne demek? beachten nedir? beachten anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   beachten

   Türkçe

   dikkat etmek

  • Türkçe

   {bı-ahtın} dikkat etmek; uymak, riayet etmek.

  • Türkçe

   hesaba katmak, göz önünde bulundurmak; uymak, riayet etmek

  • Türkçe

   l. nazan dikkate aimak; hesaba katmak; göz . önünde bulundurmak; mülähaza etm. 2. (Vorschriften usw.) bse riayet etm.; b^i itibara almak 3. (hören auf) dinlemek; nicht ~ kücük görmek; kücükpemek, istisgar etm.; hör tutmak; umursamamak, mühimsememek, aldins etmemek, ihmal etm.; V: gigi gecmek, keslemek; nicht beachtet werden (Befehl) yere düsmek; ohne irgend jemand zu ~ ne.seläm ne sabah

  • Türkçe

   (v.) (bı-ahtın)
   dikkat etmek; uymak, riayet etmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.