baykan ne demek? baykan nedir? baykan anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   baykan

   Türkçe

   İsimler Sözlüğü


   (tür.) er. - bay soyundan, zengin. baykan (xıv. yy. kars). türk halk şairi. timur'un 1386'da kars'ı karakoyunlular'dan alması üzerine ünlü bir destan yazdı. anadolu-azerbaycan sahasının en eski aşığıdı

  • Türkçe

   Baykan

   Türkçe

   İsimler Sözlüğü


   (Türkçe) - (bkz, Baygüç).

  • Türkçe

   İsimler Sözlüğü


   (Türkçe) - Bay soyundan, zengin. Baykan (XIV. yy. Kars). Türk halk şairi. Timur'un 1386'da Kars'ı Karakoyunlular'dan alması üzerine ünlü bir destan yazdı. AnadoluAzerbaycan sahasının en eski aşığıdır

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   öz. a. (baykan) Siirt iline bağlı ilçelerden biri.

  • Türkçe

   Kişi Adları Sözlüğü


   Cinsiyet: Erkek
   Zengin bir soydan gelen kimse.

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.