başçı ne demek? başçı nedir? başçı anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   başçı

   Türkçe

   isim
    
   1 .    İşçi başı.  
   2 .    Çiğ veya pişmiş koyun, kuzu, sığır başı satan kimse.

  • Türkçe

   Güncel Türkçe Sözlük


   a. 1. İşçi başı. 2. Çiğ veya pişmiş koyun, kuzu, sığır başı satan kimse.

  • Türkçe

   Tarama Sözlüğü


   Baş yönetici, âmir.

  • Türkçe

   Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü


   Başkan, başbuğ, lider.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   başçı

   İngilizce

   1. person who sells the heads of sheep or cattle either raw or cooked. 2. foreman; forewoman; head of a gang of workers.

  • Türkçe

   basçı

   İngilizce

   bassist

Azerice  Azerice » Türkçe Türkçe
  • Azerice

   başçı

   Türkçe

   başkan

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.