azeotrop ne demek? azeotrop nedir? azeotrop anlamı - nedemek.org

Türkçe  Türkçe » Türkçe Türkçe
  • Türkçe

   azeotrop

   Türkçe

   Kimya Terimleri Sözlüğü


   bk. eşkaynar.

Türkçe  Türkçe » İngilizce İngilizce
  • Türkçe

   azeotrop

   İngilizce

   (N.)
   azeotrope, liquid mixture with a fixed boiling point that does not decompose during distillation (Chemistry)

  • İngilizce

   azeotropic eþkaynar

Türkçe  Türkçe » Almanca Almanca
  • Türkçe

   azeotrop

   Almanca

   azeotrop

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   azeotrop

   Türkçe

   eşkaynar; azeotrop

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.