ausziehen ne demek? ausziehen nedir? ausziehen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   ausziehen

   Türkçe

   çıkarmak; soymak; taşınmak; çıkarmak; çekmek;
   çektirmek

  • Türkçe

   {'austsi:hın} (giysi) çıkarmak; taşınmak; de. soyunmak .

  • Türkçe

   (giysi vb.) çıkarmak, soymak; (diş) çekmek, çıkarmak; (masa) kanatlarını açmak; haddeden çekmek; evden çıkmak; taşınmak

  • Türkçe

   tr. l. (Kleider) cikarmak, soymak 2. (öl usw.) bir maddeden sizdirmak, istihsal etm. 3. (Tisch usw.) büyütmek, uzatmak 4. (Metalle) tel halinde uzatmak; haddeden cekrnek 5. (dehnen) acmak, germek; ittisa kesp ettirmek 6. (Zahn) cekmek, cikarmak 7. (die Uniform) askerlikten cikmak 8. (Heftfäden) sökmek 9. (Farben) soldurmak 10. (j-n richtiggehend) F soyup sogana cevirmek 31. (exzerpieren) huläsa olarak kopya veya istinsah etm. 12. (Zeichnung) mürekkeplemek 13. (extrahieren) pharm. huläsasini cikarmak; intr. l. evden cikmak; evi bosaltmak; naklimekän etm., tasınmak, göçmek 2. (Farben) solmak 3. (Soldaten) setere (od. harbe) gitmek 4. allg. disarı cikmak 5. (auf Abenteuer) macera pesinden kosmak; sich ~ soyunmak

  • Türkçe

   (v.) ('austsi:hın)
   (giysi) çıkarmak; taşınmak; ((de.)) soyunmak

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.