ausweichen ne demek? ausweichen nedir? ausweichen anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   ausweichen

   Türkçe

   yol açmak-yol vermek-sapmak-yumuşatmak

  • Türkçe

   {'ausvayhın} yol açmak, yol vermek; kaçınmak, kaçamaklı sözler söylemek .

  • Türkçe

   yol vermek, savulmak, kaçılmak; sakınmak; bahane aramak

  • Türkçe

   l. (Platz machen) yol vermek; savulmak 2. (et. vermeiden) bsden ictinap etm., sakinmak, cekinmek 3. (et. Unangenehmem) bahane aramak; kacamakli sözler söylemek 4. mit. geri cekilmek; ricat etm. 5. (vermeiden, j-m zu begegnen) rastlamamaga bakmak 6. (e-r Frage) bir suale cevap vermekten maharetle kurtulmak 7. (Fech- ten) ustalikla celmek -end bastan savma; -e Antwort sudan bir cevap; ~ antworten kacamakli sözler söylemek; ileri geri laflar etm. 9gleis n demiryolu ictinap (od. bann- ma) hatti ^stelle / demiryolu ictinap duragi (od. mevkii)

  • Türkçe

   (v.) ('ausvayhın)
   yol açmak, yol vermek; kaçınmak, kaçamaklı sözler söylemek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.