austreten ne demek? austreten nedir? austreten anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   austreten

   Türkçe

   eskitmek-ayrılmak-çıkmak

  • Türkçe

   {'austre:tın} eskitmek .

  • Türkçe

   aptesi gelmek; istifa etmek; (ayakkabı) giyerek bollaştırmak; (ateş) ayağıyla basarak söndürmek; (merdiven) aşındırmak

  • Türkçe

   inir. l. disan cikmak spei. defi hacet etm., tuvalete gitmek 2. (~ müssen) sikintisi olm., aptes bozacagi gelmek 3. (.-ins e-r Gemeinschaft) ayrilmak istifa etm., cikmak, cekilmi.k 4. (aus e-r Firma) katl aläka etm. 5. (Wasser) tasmak; disan akmak; sizmak; tr. l. (Schuhe) eskitmek, aciiiak 2. (die Kinderschuhe) /ig. iocukluk cagmdan cikmak 3. (Feuer) ayagiyle basa- rak söndürmek 4. (Treppe) asmilirmak; si(7l~ l. (Schuhe) i;enislemek, asmmak 2. eskimi-k

  • Türkçe

   (v.) ('austre:tın)
   eskitmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.