ausrichten ne demek? ausrichten nedir? ausrichten anlamı - nedemek.org

Almanca  Almanca » Türkçe Türkçe
  • Almanca

   ausrichten

   Türkçe

   doğrultmak; düzeltmek; yerine getirmek

  • Türkçe

   {'ausrihtın} doğrultmak, düzeltmek; yapmak, yerine getirmek .

  • Türkçe

   doğrultmak, düzeltmek; hizaya getirmek; selam söylemek; düzenlemek, yapmak, tertip etmek; başarmak

  • Türkçe

   l. dogrultmak, düzeltmek; cirpiya getirmek; yoluna koymak 2. mil. hizaya getirmek 3. allg. bildirmek; haber vermek 4. (Auftrag) ifa etm., yerine getirmek 5. (Befehle) icra etm. 6. (Grüße) seläm söylemek 7. (Erfolg haben) basarmak; muvaffak olm. 8. (Gastmahl) hazirla-mak 9. (Hochzeit, Sportkämpfe usw.) tertip etm., düzen-lemek 10. (Wild) av kaldirmak; sich ^ dizilmek; hizaya gelmek; Mit Gewalt ist hier nichts auszurichten. Burada zorbalik sökmez. Damit ist nichts ausgerichtet. Bundan bir sey cikmaz. Ich werde es ihm ^. Söylemekte kusur etmeyecegim. ~ung / l. vgl. ausrichten 2. (geistige) oryantasyon

  • Türkçe

   (v.) ('ausrihtın)
   doğrultmak, düzeltmek; yapmak, yerine getirmek

Yukarı Çık

NeDemek.org anlamını bilmediğiniz kelimelerin Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Rusça, Azerice, Hollandaca (Flemenkçe), Yunanca, Japonca, Lehçe, Osmanlıca ve bir çok dilde sözlük anlamı ve çevirilerine pratik bir şekilde cevap veren çok dilli ve kapsamlı bir sözlük ve bilgi kaynağıdır.

"Ne demek?" ve "Nedir?" gibi sorularınıza cevaplar bulabilir ve kelime anlamlarını öğrenebilir, atasözleri, deyimler ve türetilmiş kelimelere bakabilirsiniz.

Türkçe bilim terimleri sözlüğü veritabanında bir çok konuda terimler ve anlamlarına ulaşabilirsiniz. Veritabanında yer alan Türkçe kelimeler TDK - Türk Dil Kurumu - sözlük anlamı referans alınarak eklenmiştir.


Nedemek.org kelime araçları kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanımı kolay kelime yardımcılarıdır. Kelime bulucu ve bulmaca sözlüğü kullanmanın kelime hazinenizi geliştirmenize, kelimeleri doğru bir şekilde öğrenmenize ve karışık harflerden oluşan bir kelimeden yeni kelimeler bulmanıza, bulmacalarda takıldığınız kelimeleri bulmanıza yardımcı olduğunu göreceksiniz.